Znamy zwycięzców! Zapraszamy na galę.

Znamy już listę nagrodzonych projektów w III edycji konkursu ?Mieszkam-TU ? mądre pomysły na mądre miasto?. Spośród dwudziestu dziewięciu zakwalifikowanych projektów głosami jury i internautów wybrano sześć.

W kategorii ?społeczne? nagrodzono projekty – ?Rowerowa Gmina? z Kórnika, którego założeniem jest włączenie mieszkańców gminy w aktywne spędzanie czasu, poprzez organizację rajdów rowerowych i wycieczek. Kolejnym zwycięzcą w tej kategorii jest ?Nowotarska Strefa Relaksu – zagospodarowanie bulwarów nad Dunajcem? z Nowego Targu, w ramach którego stworzona zostanie przestrzeń do plażowania i aktywnego wypoczynku.

W kategorii ?samorządowe? najwyższą ocenę członków jury otrzymał projekt ?Tacy sami – plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych? z Jarosławia, który dodatkowo w głosowaniu internautów uzyskał 2 miejsce. Kolejnym docenionym przez jury pomysłem jest zrealizowany w Łodzi projekt ?Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie?, którego celem było stworzenie centrum spotkań sąsiedzkich i aktywności społeczno-kulturalnej,

W głosowaniu internetowym, poza wspomnianym projektem z Jarosławia, nagrodzony zostanie projekt ?Edupark ? bezpieczny dziedziniec szkolny? z Pabianic, którego celem było zagospodarowanie terenu zielonego przy Szkole Podstawowej nr 13 i stworzenie mini miasteczka ruchu drogowego. Internauci docenili również realizację pomysłu ?Wyspa Młyńska bez progów i barier? z Bydgoszczy, zakładającego zamontowanie specjalnego udźwiękowionego planu dotykowego i płytek kierunkowych dla osób niewidomych i słabo widzących.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

Więcej informacji na temat zgłoszonych projektów znajdziecie na stronie Portalu Samorządowego, partnera konkursu.

Przypominamy również o możliwości wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym połączonym z galą rozdania nagród. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w gali jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego –

Organizatorem konkursu jest Fundacja Napraw Sobie Miasto.